FACE 2 FACE posiadaj status CAMBRIDGE Preparation Centre.
Oznacza to, że u nas możecie Państwo przygotować się do prestiżowych egzaminów Cambridge i zdać je w jednym z naszych oddziałów.

 

Dlaczego warto posiadać Certyfikat Cambridge English?

  • jest uznanym dowodem znajomości języka angielskiego w Polsce i na świecie
  • zawiera szczegółowy opis poszczególnych umiejętności językowych, a same egzaminy opierają się na kompleksowych badaniach prowadzonych przez jeden z największych na świecie specjalistycznych zespołów do badań językowych
  • otwiera drzwi do szkolnictwa wyższego za granicą i podnosi kwalifikacje zawodowe
  • jest ważny bezterminowo

Poziomy

Testy Cambridge English Qualifications dla dzieci (YLE)

Testy Cambridge English Qualifications dla dzieci (YLE) stworzono po to, by móc ocenić to, w jakim stopniu dzieci między 7 a 12 rokiem życia opanowały język angielski.
Testy Cambridge English Qualifications dla dzieci (YLE) dostępne są na trzech poziomach trudności:

  • Pre A1 Starters,
  • A1 Movers
  • A2 Flyers

http://www.cambridgeenglish.org/exams/cefr/

A2 KEY

Egzamin A2 Key znany jest także pod nazwą Key English Test (KET). To pierwszy z serii egzaminów Cambridge English Qualifications dla dorosłych, który pokazuje, że znasz angielski na podstawowym poziomie.

A2 Key for Schools (KET fS) to egzamin na takim samym poziomie co A2 Key (KET), na podstawie którego otrzymujesz dokładnie taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w A2 Key for Schools (KETfS) są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.
Poziom egzaminu: Elementary (Podstawowy) = A2 wg Poziomów Rady Europy

B1 Preliminary PET

Egzamin B1 Preliminary znany jest także pod nazwą Preliminary English Test (PET). Pokazuje, że potrafisz posługiwać się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Daje Ci także podstawy pod zdobywanie kolejnych kwalifikacji językowych, zdawanych z myślą o studiach lub pracy.
B1 Preliminary for Schools (PETfS) to egzamin na takim samym poziomie, co B1 Preliminary (PET), na podstawie którego otrzymasz taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w B1 Preliminary for Schools są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.
Poziom egzaminu: Intermediate (Ponadpodstawowy) = B1 wg Poziomów Rady Europy (CEFR)

B2 FIRST CERTIFICATE (FCE)
Egzamin B2 First jest znany także pod nazwą First Certificate in English (FCE). Egzamin ten pokazuje, że znasz angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub uczyć się w środowisku anglojęzycznym.
B2 First for Schools (FCEfS) to egzamin na takim samym poziomie, co B2 First (FCE), na podstawie którego otrzymasz taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w B2 First for Schools są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.
Poziom zaawansowania językowego: Upper intermediate (Średnio zaawansowany) = B2 wg Poziomów Rady Europy

C1 Advanced (CAE)

Egzamin C1 Advanced (CAE) jest znany także pod nazwą Certificate in Advanced English (CAE). Poświadcza on, że znasz angielski na poziomie oczekiwanym od profesjonalisty pracującego w biznesie lub studenta studiów licencjackich.
Poziom egzaminu: Advanced (Zaawansowany) = C1 wg Poziomów Rady Europy

C2 Proficiency (CPE)

Egzamin C2 Proficiency (CPE) znany jest także jako Certificate of Proficiency in English (CPE). Pokazuje on, że w pełni opanowałeś język angielski i możesz posługiwać się nim płynnie w wymagających sytuacjach w środowisku akademickim i zawodowym. To egzamin na najwyższym poziomie.
Poziom egzaminu: Proficient (Biegły) = C2 wg Poziomów Rady Europy