MAŁA ODYSEJA NEURONÓW

Dlaczego warto?

Każdy z nas wie, jak ważna jest umiejętność uczenia się. Bez niej można godzinami siedzieć nad książką, powtarzać do sprawdzianu a efekt będzie mało zadowalający. Wiemy także, że w szkole nikt dziecku nie pokaże, jak się uczyć, żeby się nauczyć. Tak więc, aby nauka nie szła w przysłowiowy las, zapraszamy do nas

Niestandardowe wymiary 600x600 px-2

ELEMENTY KURSU 

TRENING SZYBKIEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

Dzieci, które rozpoczynają kurs czytają zwykle z tempem około 50-120 słów na minutę i dość niskim poziomem rozumienia tekstu oscylującym wokół 30-50 % tekstu. Dlaczego? Dlatego, że na tyle pozwala nam tradycyjna technika czytania. Dzieci, które uczestniczą w kursie zaczynają czytać z tempem około 500-1000 słów na minutę, a poziom rozumienia tekstu wzrasta do 80-100 %. Magia? Nie, chociaż tak może się wydawać na pierwszy rzut oka. To wynik odpowiednich ćwiczeń: oka, ręki, poznania nowych technik czytania, pracy z tekstem oraz wielu innych czynników. 

FITNESS MÓZGU

na naszych zajęciach dbamy o to, aby mózgi naszych kursantów, dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, wytwarzały nowe połączenia między neuronami. To dlatego od czasu do czasu zamiast rąk używamy stóp albo poznajemy nowe zapachy, które wspomagają zapamiętywanie.

TRENING PAMIĘCI I KONCENTRACJI

kto nie ma umiejętności koncentrowania uwagi, ten niczego się nie nauczy. A że z tym coraz bardziej krucho, nie tylko wśród dzieci, potrzeba szczególnej troski, aby nauczyć najmłodszych skupiania się na wykonywanym zadaniu i kierowania uwagi na to, co najistotniejsze. Uwaga jest nieodzowna, ale może stwarzać problemy jeśli zostanie błędnie skierowana – wtedy proces nauki utknie w martwym punkcie. Największy talent w pedagogice to ciągłe przykuwanie i nakierowywanie uwagi dzieci, tak aby odpowiednio je prowadzić. W ten talent wyposażeni są wszyscy trenerzy Odysei Neuronów.

KSZTAŁTOWANIE POCZUCIA KOMPETENCJI I WŁASNEJ WARTOŚCI

Dziecko, które wie, jak się uczyć i potrafi robić to efektywnie, odnosi sukcesy i nie czuje się obciążone i przytłoczone. To dla nas bardzo ważne. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, programów i kursów przyjaznych mózgowi. Nasi kursanci to dzieci radosne, twórcze i pewne siebie.

KORZYŚCI 

Co zyska Twoje dziecko

♥︎ Nauczy się, jak się uczyć

♥︎ Skróci czas nauki 2 a nawet 3krotnie

♥︎ Nabierze wiary we własne kompetencje i możliwości

♥︎ Pozna techniki pamięciowe i szybkiego czytania 

♥︎ Zacznie czytać w tempie 500-1000 słów na minutę, a poziom rozumienia tekstu zwiększy się do 80-100%

♥︎ Będzie pasjonatem czytania

♥︎ Nauczy się wykorzystywać piktogramy

♥︎ Stanie się mistrzem robienia notatek nieliniowych, tzw. map myśli

Niestandardowe wymiary 600x600 px-6

Szczegóły kursu 

30 spotkań po 75 minut raz w tygodniu

Nasze kursu skupiają się nie tylko na wspieraniu dzieci.

Naszym marzeniem jest budowanie społeczności rodziców świadomie zaangażowanych w rozwój dzieci, dlatego więc systematycznie organizujemy warsztaty dla rodziców

Kontrolujemy postępy 

Każdy rodzic otrzymuje od trenera systematyczne informacje na temat postępów dziecka a raz w tygodniu smsa lub maila z informacją o tym, co wydarzyło się na zajęciach.

Dostęp do platformy e-learningowej

Kto będzie uczył Twoje dziecko? 

 

Nazywam się Justyna Płachta. Język angielski to dla mnie nie tylko praca, to przede wszystkim pasja, zamiłowanie do historii, kultury i literatury anglojęzycznej, które narodziło się w trakcie wyjazdów do Anglii, Szkocji oraz Irlandii Południowej; to studia licencjackie na kierunku neofilologia, a także magisterskie o specjalizacji tłumaczeniowej; to ciągła nauka, podnoszenie swoich kwalifikacji na studiach podyplomowych a także licznych kursach i szkoleniach.

Na zajęciach dzięlę się z Wami równiez wiedzą zdobytą na studiach podyplomowych o specjalizacji Trener Zdolności Poznawczych. Często rozmawiamy o pamięci, koncentracji oraz twórczości, a wszystko to w oparciu o nowoczesne narzędzia edukacyjne oraz aplikacje wspierające naukę i zapamiętywanie.

Widzimy się w Face2Face!

IMG_1328 2

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!