ODYSEJA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY 

Dlaczego warto?

Szkoła, studia, praca, hobby. Motywy są różne, ale cel zawsze ten sam: efektywność.  Kurs szybkiego czytania i technik efektywnej nauki pomoże Ci w znacznie szybszym przyswajaniu nowych treści, ich segregowaniu, selekcjonowaniu i ostatecznie zapamiętywaniu. W efekcie nauka i praca związana z czytaniem i kojarzeniem nowych informacji stanie się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.

Niestandardowe wymiary 600x600 px-3

ELEMENTY KURSU 

TRENING SZYBKIEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

Osoby, które rozpoczynają kurs czytają zwykle z tempem około 50-120 słów na minutę i dość niskim poziomem rozumienia tekstu oscylującym wokół 30-50 % tekstu. Dlaczego? Dlatego, że na tyle pozwala nam tradycyjna technika czytania. Uczestnicy kursu zaczynają czytać z tempem około 500-1000 słów na minutę, a poziom rozumienia tekstu wzrasta do 80-100 %. Magia? Nie, chociaż tak może się wydawać na pierwszy rzut oka. To wynik odpowiednich ćwiczeń: oka, ręki, poznania nowych technik czytania, pracy z tekstem oraz wielu innych czynników. Wyobraź sobie o ile skróci się czas nauki, czytania lektur, rozwiązywania zadań z treścią, jeśli Twoje dziecko przyspieszy tempo czytania 10-20krotnie, poprawiając przy tym poziom rozumienia tekstu.

FITNESS MÓZGU

Na naszych zajęciach dbamy o to, aby mózgi naszych kursantów, dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, wytwarzały nowe połączenia między neuronami. To dlatego od czasu do czasu zamiast rąk używamy stóp albo poznajemy nowe zapachy, które wspomagają zapamiętywanie.

TRENING PAMIĘCI I KONCENTRACJI

Kto nie ma umiejętności koncentrowania uwagi, ten niczego się nie nauczy. A że z tym coraz bardziej krucho, nie tylko wśród dzieci, potrzeba szczególnej troski, aby nauczyć skupiania się na wykonywanym zadaniu i kierowania uwagi na to, co najistotniejsze. Uwaga jest nieodzowna, ale może stwarzać problemy jeśli zostanie błędnie skierowana – wtedy proces nauki utknie w martwym punkcie. Największy talent w pedagogice to ciągłe przykuwanie i nakierowywanie uwagi dzieci, tak aby odpowiednio je prowadzić. W ten talent wyposażeni są wszyscy trenerzy Odysei Neuronów.

KSZTAŁTOWANIE POCZUCIA KOMPETENCJI I WŁASNEJ WARTOŚCI

Osoby, które wie, jak się uczyć i potrafi robić to efektywnie, odnosi sukcesy i nie czuje się obciążone i przytłoczone. To dla nas bardzo ważne. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, programów i kursów przyjaznych mózgowi. Nasi kursanci to osoby radosne, twórcze i pewne siebie.

KORZYŚCI 

Co zyskasz

 

♥︎ Zaczniesz szybko czytać ze zrozumieniem: osiągniesz tempo nawet ponad 1000 słów na minutę i zwiększysz poziom rozumienia tekstu

♥︎ Poznasz różne strategie pracy z tekstem

♥︎ Poznasz swoją preferencję poznawczą i zobaczysz, jak pracując w zgodzie z nią podnosić wydajność pracy intelektualnej

♥︎ Poznasz podstawowe prawidłowości pracy mózgu

♥︎ Nauczysz się robić twórcze notatki wykorzystując mapy myśli oraz piktogramy

♥︎ Dzięki intensywnemu treningowi Twoja pamięć i koncentracja zwiększą swoją wydajność i efektywność

Niestandardowe wymiary 600x600 px-7

Szczegóły kursu 

20 spotkań po 90 minut lub 40 spotkań po 45 minut

Stawiamy ma rozwój

Naszym marzeniem jest budowanie społeczności ludzi świadomie zaangażowanych w swój rozwój, dlatego więc systematycznie organizujemy dodatkowe warsztaty.

Dostęp do platformy e-learningowej

Kto będzie Cię uczył ? 

 

Nazywam się Justyna Płachta. Język angielski to dla mnie nie tylko praca, to przede wszystkim pasja, zamiłowanie do historii, kultury i literatury anglojęzycznej, które narodziło się w trakcie wyjazdów do Anglii, Szkocji oraz Irlandii Południowej; to studia licencjackie na kierunku neofilologia, a także magisterskie o specjalizacji tłumaczeniowej; to ciągła nauka, podnoszenie swoich kwalifikacji na studiach podyplomowych a także licznych kursach i szkoleniach.

Na zajęciach dzięlę się z Wami równiez wiedzą zdobytą na studiach podyplomowych o specjalizacji Trener Zdolności Poznawczych. Często rozmawiamy o pamięci, koncentracji oraz twórczości, a wszystko to w oparciu o nowoczesne narzędzia edukacyjne oraz aplikacje wspierające naukę i zapamiętywanie.

Widzimy się w Face2Face!

IMG_1328 2

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!