POCZĄTEK ODYSEI NEURONÓW

Dlaczego warto?

Początek szkoły podstawowej to niezwykle ważny moment w życiu małego człowieka. Od niego zależy bardzo wiele. On ukształtuje jego podejście do nauki i wpłynie na rozwój bądź zanik pasji poznawczej. To także czas, który kształtować będzie poczucie kompetencji i własnej wartości, kładąc podwaliny nie tylko pod dalszą edukację, ale także dorosłe życie.

Niestandardowe wymiary 600x600 px

ELEMENTY KURSU 

NAUKA CZYTANIA METODĄ GLOBALNĄ I SYLABOWĄ

poprzez zabawę, która jako naturalna potrzeba i aktywność dziecka, stanowi najlepsze środowisko do opanowania tej skomplikowanej umiejętności. Gry, zabawy i emocjonujące dyskusje to podstawa naszych zajęć. Dzięki zastosowanym metodom dziecko w sposób naturalny i niewymuszony osiąga biegłość czytania ze zrozumieniem i dzięki temu budzi się w nim pasja czytelnicza. 

FITNESS MÓZGU

na naszych zajęciach dbamy o to, aby mózgi naszych kursantów, dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, wytwarzały nowe połączenia między neuronami. To dlatego od czasu do czasu zamiast rąk używamy stóp albo poznajemy nowe zapachy, które wspomagają zapamiętywanie.

TRENING PAMIĘCI I KONCENTRACJI

kto nie ma umiejętności koncentrowania uwagi, ten niczego się nie nauczy. A że z tym coraz bardziej krucho, nie tylko wśród dzieci, potrzeba szczególnej troski, aby nauczyć najmłodszych skupiania się na wykonywanym zadaniu i kierowania uwagi na to, co najistotniejsze. Uwaga jest nieodzowna, ale może stwarzać problemy jeśli zostanie błędnie skierowana – wtedy proces nauki utknie w martwym punkcie. Największy talent w pedagogice to ciągłe przykuwanie i nakierowywanie uwagi dzieci, tak aby odpowiednio je prowadzić. W ten talent wyposażeni są wszyscy trenerzy Odysei Neuronów.

ROZWIJANIE INTELIGENCJI WIELORAKIEJ 

Każde dziecko jest mądre – niebywale mądre. Każde wyposażone jest w niepowtarzalny wachlarz zdolności. Unikalny tak samo, jak linie papilarne. W tradycyjnej szkole, bardzo często nagradzane i doceniane są dzieci u których dominują uzdolnienie językowe albo matematyczne. Wszystkie inne giną w ich cieniu, tracąc poczucie własnej wartości. Naszą misją jest stymulowanie harmonijnego rozwoju, po to aby każde dziecko czuło się kompetentne i miało poczucie własnej wartości, dzięki temu wyrośnie na człowieka świadomego siebie i gotowego na odnoszenie sukcesów.

KORZYŚCI 

Co zyska Twoje dziecko

 ♥︎ Doświadczy, że nauka to świetna zabawa

 ♥︎ Poczuje się wartościowe i kompetentne

 ♥︎ Nauczyć się czytać metodą przyjazną mózgowi i będzie rozumiało czytany tekst, a nie tylko składało literki

 ♥︎ Rozwinie pasję poznawczą

 ♥︎ Nauczy się angażować w zajęcia dzięki ich barwnej formule opartej o gry i zabawy

 ♥︎ Pozna swój własny wachlarz niepowtarzalnych uzdolnień

 ♥︎ Będzie potrafiło koncentrować się i kierować swoją uwagę na rzeczy istotne

Niestandardowe wymiary 600x600 px-4

Szczegóły kursu 

60 spotkań 2 razy w tygodniu po 45 minut:

w poszanowaniu dla dziecięcych możliwości skupiania uwagi oraz po to, aby uniknąć zjawiska nadmiaru bodźców

Nasze kursu skupiają się nie tylko na wspieraniu dzieci.

Naszym marzeniem jest budowanie społeczności rodziców świadomie zaangażowanych w rozwój dzieci, dlatego więc systematycznie organizujemy warsztaty dla rodziców

Kontrolujemy postępy 

Każdy rodzic otrzymuje od trenera systematyczne informacje na temat postępów dziecka a raz w tygodniu smsa lub maila z informacją o tym, co wydarzyło się na zajęciach.

Kto będzie uczył Twoje dziecko? 

 

Nazywam się Justyna Płachta. Język angielski to dla mnie nie tylko praca, to przede wszystkim pasja, zamiłowanie do historii, kultury i literatury anglojęzycznej, które narodziło się w trakcie wyjazdów do Anglii, Szkocji oraz Irlandii Południowej; to studia licencjackie na kierunku neofilologia, a także magisterskie o specjalizacji tłumaczeniowej; to ciągła nauka, podnoszenie swoich kwalifikacji na studiach podyplomowych a także licznych kursach i szkoleniach.

Na zajęciach dzięlę się z Wami równiez wiedzą zdobytą na studiach podyplomowych o specjalizacji Trener Zdolności Poznawczych. Często rozmawiamy o pamięci, koncentracji oraz twórczości, a wszystko to w oparciu o nowoczesne narzędzia edukacyjne oraz aplikacje wspierające naukę i zapamiętywanie.

Widzimy się w Face2Face!

IMG_1328 2

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!