W Arktycznej Krainie

Radosne i aktywne ferie Twojego dziecka

Dla kogo są nasze półkolonie?                                                   

Ferie zimowe to czas, na który każde dziecko czeka z utęsknieniem. Warto więc, aby zamiast w domu i przed komputerem, spędziły go w gronie rówieśników – radośnie, mądrze i aktywnie. 

Zimowe półkolonie w FACE 2 FACE to bogaty program wypoczynku, aktywizujący dzieci językowo, ruchowo i umysłowo.

Każdy turnus składa się z 5 dni fascynujących zajęć, zabaw i atrakcji, przygotowanych z myślą o potrzebach naszych młodych uczestników, ale również o rodzicach, którzy pragną, aby ich dzieci spędziły niezapomniane ferie.

W półkoloniach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

67af940c-35bc-49fe-a918-e89826a687d3
IMG_6174

Kiedy odbywają się turnusy? 

icons8-calendar-1-96

Małopolska

17 – 21.01.2022

24 – 28.01.2022

icons8-calendar-1-96

Śląsk

14 – 18.02.2022

Co mamy w planie? 

5L1A0917-1030x687

Wycieczki

Oprócz bogatego planu tematycznego, stawiamy na ruch na świeżym powietrzu i wycieczki! Na trampolinach w GoJump* Bielsko – Biała wyskaczemy ogromne fikołki, a Parku Wodnym Tychy* zażyjemy odrobiny relaksu! Wybierzemy się również na sanki i ognisko, a także zbudujemy niejedno igloo!

* Wycieczka do GoJumpu dostępna na turnusach 17 – 21.01.2022 oraz 14 – 18.02.2022.

* Wycieczka do Parku Wodnego Tychy dostępna na turnusie 24 – 28.01.2022.

robotyka

Frosty Secrets – blok zagadkowy 

Logiczne zagadki są jedną z najbardziej skutecznych metod na rozwijanie myślenia i inteligencji. Takie nietypowe zadania są świetną gimnastyką mózgu. Tegoroczna zima przyniesie nam więc sporo mroźnych sekretów. Odkryjemy je zamieniając się w zawodowych detektywów, rozszyfrowując tajne wiadomości oraz tropiąc ślady dzikich zwierząt. Dowiemy się kto dokonał tajemniczej zbrodni i czy główny podejrzany w sprawie kłamał podczas przesłuchania. Czy będziemy mogli zatem nazwać się mistrzami obserwacji, logiki i intuicji? 

fdd98159d2df683d5f2d7a1c05ede720

Frozen Treats – blok kulinarny 

Gotowanie, a nawet proste kulinarne czynności spełniają wiele funkcji, m.in. poznawczą, edukacyjną, integracyjną czy emocjonalną. W naszej kuchni połączymy więc najważniejsze korzyści płynące z pichcenia z beztroskimi chwilami i radosnym śmiechem. Stworzymy arcydzieła inspirowane Lodową Krainą – mroźne cakepops, muffiny, a także samego Olaf’a. 

elsa

Snowy Wonderland – blok baśniowy

Baśnie to opowieści zawierające bogactwo sensów i głęboką mądrość. Odnoszą się do wszystkich aspektów dziecięcej osobowości, rozwijają inteligencję i pomagają „uporządkować” uczucia. Podczas tegorocznych półkolonii poznamy historię Kaja i  Gerdy, których losy odmieniła władczyni lodowej krainy. Każdy z nas stworzy jednak własne zakończenie przygód dwojga przyjaciół. 

robotyka-4

Stormy Winter – blok eksperymentalny

Zabawy badawcze są idealną okazją do kształtowania nowych operacji umysłowych, takich jak  analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, wytrwałość, koncentrację uwagi, spostrzegawczość oraz poszerzają horyzonty myślowe. W naszym bloku eksperymentalnym wyhodujemy solne kryształy, stworzymy zimowego slime’a oraz spowodujemy, że powstanie prawdziwa śnieżna burza! 

NASZE PÓŁKOLONIE TO COŚ WIĘCEJ NIŻ ŚWIETNA ZABAWA

Co zyska twoje dziecko dzięki półkoloniom?

POKOCHA NAUKĘ ANGIELSKIEGO 

Jak sprawić, aby nauka sprawiała Twojemu dziecku przyjemność? W FACE 2 FACE uczymy języka angielskiego poprzez zabawę i zajęcia oparte na najpopularniejszych wśród dzieci tematykach. Tropiąc ślady przestępców, poznamy angielskie wyrażenia związane z zawodem detektywa, a zamieniając szkołę w laboratorium chemiczne, nauczymy się „wybuchowych” słówek.

ROZWINIE UMIEJĘTNOŚĆ LOGICZNEGO MYŚLENIA

Logiczne myślenie jest jednym z kluczowych elementów w prawidłowym rozwoju dziecka. To właśnie dzięki tej umiejętności potrafimy wyciągać wnioski, rozwiązywać problemy i podejmować słuszne decyzje. Nasze półkolonie rozwijają logiczne myślenie poprzez zabawę, rozwiązywanie zagadek i wykonywanie eksperymentów.

UWIERZY W SIEBIE 

„Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Sukces odnoszą ci, którzy potrafią zmusić się do pracy.” Nasze zajęcia to świetna zabawa, za którą kryje się skrupulatna praca. Wykreowanie własnego zakończenia baśni, czy dobór odpowiednich składników do stworzenia burzy śnieżnej to przede wszystkim wprawienie szarych komórek w ruch.

ODKRYJE SWOJE PASJE

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zapalony sportowiec, dziewczynka z pasją do cukiernictwa lub przyszły chemik. Na półkoloniach nie tylko rozwijamy już zaistniałe w życiu dziecka pasje, ale także pomagamy odkryć je, tym, którzy jeszcze nie znaleźli swojego hobby. 

POTRENUJE WYOBRAŹNIĘ PRZESTRZENNĄ I KREATYWNOŚĆ 

Einstein mawiał, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. To ona sprawia, że dziecko kreuje swój świat od najmłodszy lat. Dlaczego więc jej nie wspomóc? Każdy dzień półkolonii przeniesie uczestników do tematycznego świata, w którym będą musieli tworzyć, realizować i wykonywać przeróżne zadania.

ZDOBĘDZIE NOWE ZNAJOMOŚCI

Niektóre dzieci z łatwością nawiązują relacje z rówieśnikami, innym przychodzi to trochę trudniej. Na półkoloniach w FACE 2 FACE Twoje dziecko będzie miało okazję nie tylko poznać swoich rówieśników i nawiązać nowe przyjaźnie, ale także nauczyć się efektywnej pracy w grupie.

IMG_6167

Co zawiera nasza oferta?

„W Arktycznej Krainie” to zimowe półkolonie, na które składają się:

  • zajęcia językowe,
  • zajęcia tematyczne,
  • wycieczki,
  • całodzienna opieka wykwalifikowanej kadry,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wyżywienie (dwudaniowy obiad). 

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie szkoły w Kętach, przy ul. Żwirki i Wigury 2, gdzie dysponujemy nowoczesnymi i przestronnymi salami, dużym i zielonym, ogrodzonym terenem  oraz osobnym miejscem do spożywania posiłków.

Ile kosztuje turnus? 

599zł

Cena turnusu przy zapisie do 15.12.2021

699zł

Cena turnusu przy zapisie do 10.01.2022

Co zapewniamy w ramach półkolonii? 

10H ZAJĘĆ JĘZYKOWYCH

Naszym celem jest zapewnienie atrakcyjnego dla dzieci wypoczynku, ale przede wszystkim skuteczna nauka angielskiego poprzez zabawę i naturalną, obcojęzyczną konwersację z rówieśnikami.

PYSZNE WYŻYWIENIE 

Wszyscy wiemy jak ciężko jest trafić w dziecięcy kulinarny gust. Z myślą o naszych uczestnikach, wybraliśmy catering, który sprosta wymaganiom nawet najbardziej wygórowanych kubków smakowych. Pychota.

OPIEKĘ WYKWALIFIKOWANEJ KADRY

Nasza kadra wyróżnia się przede wszystkim ogromnym doświadczeniem w codziennej pracy z dziećmi. Zajęcia poprowadzą polscy lektorzy i native spekarzy, dzięki czemu Twoje dziecko dodatkowo otoczy się językiem angielskim.

MNÓSTWO FRAJDY 

Po kilkunastu latach pracy z dziećmi wiemy, jak sprostać ich wymaganiom. Każde dziecko jest inne, ale wszystkie łączy jedna rzecz – aktywna i pełna wrażeń zabawa. Właśnie dlatego nasze półkolonie stoją pod hasłem „Radosne i aktywne ferie Twojego dziecka”.

NOWOCZESNĄ SIEDZIBĘ

Półkolonie odbędą się w nowej siedzibie FACE 2 FACE (Kęty, ul. Żwirki i Wigury 2), gdzie zapewniamy Państwa dzieciom przestronne i klimatyzowane sale, odrębne miejsce do spożywania posiłków, ogrodzony, zielony teren wokół szkoły oraz miejsce do gier na zewnątrz.

CERTYFIKAT UCZESTNICTWA 

Nawet dorosły, niekiedy potrzebuje czuć się doceniony, dlatego w przypadku dzieci jest to arcyważna kwestia! Za ogrom pracy i wytrwałość, każdy uczestnik po zakończonej półkolonii otrzyma od nas certyfikat uczestnictwa oraz nagrodę – niespodziankę.

Co mówią o nas inni? 

Nie czekaj, zapisz swoje dziecko już teraz!

Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.