Direct English for adults 

Nauka języka z naciskiem na komunikację

METODA STWORZONA DO KOMUNIKACJI 

Czym jest metoda DIRECT ENGLISH for adults? 

Komunikacja – to na nią stawiamy, jej poświęcamy 90% czasu na zajęciach, to dzięki niej będziesz w stanie porozumiewać się bez przeszkód.

Metoda DIRECT jest szybka i skuteczna, dzięki czemu pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty!

Głównym celem metody bezpośredniej jest nauczanie umiejętności komunikacji w języku obcym, poprzez minimalizowanie użycia języka ojczystego w czasie lekcji i wykształcenie pewnych odruchów językowych. To prowadzi do myślenia w języku, którego się chcemy nauczyć, a dzięki temu łatwości w posługiwaniu się nim w praktyce.

Fotolia_110411615_Subscription_Monthly_M

KORZYŚCI Z NAUKI

Dlaczego warto uczyć się metodą DIRECT ENGLISH?

icons8-group-task-96

PRAKTYKA 

Metoda Direct kładzie bardzo duży nacisk na słuchanie i mówienie. Ponad 90% czasu na zajęciach przeznaczamy na komunikację, czyli pracę ustną z lektorem oraz resztą grupy. Polega ona na ciągłym zadawaniu pytań oraz odpowiadaniu na nie. Stopień ich trudności jest dostosowany do poziomu językowego kursanta.

icons8-slideshare-96

ZAJĘCIA 

Zajęcia prowadzone są prawie wyłącznie w języku obcym, dzięki czemu nauka jest najskuteczniejsza. Języka obcego należy uczyć się podobnie, jak dziecko, przyswajające język ojczysty. Uczeń najpierw słyszy słowa, następnie wypowiada je, naśladują lektora, a na końcu poznaje pisownię.

icons8-faq-96

ODRUCHY JĘZYKOWE 

Aby przełamać swoje bariery językowe, należy mówić płynnie, nie zastanawiając się. Dzięki temu możemy pozbyć się nawyku dosłownego tłumaczenia z języka polskiego, który bardzo utrudnia mówienie w naturalnym tempie. Właśnie dlatego, znaczna część lekcji przeznaczona jest na zadawanie pytań, tak aby ćwiczyć przerobiony dotychczas materiał.

icons8-checked-checkbox-96

POPRAWNOŚĆ

Lektor kładzie nacisk na poprawność wypowiedzi pod każdym względem. Ważne jest, aby od początku nauki, praktykować samodzielną wypowiedź, bez względu na to czy popełniamy błędy. Od razu po wypowiedzi są one korygowane przez nauczyciela. Zasady gramatyczne pojawiają się na późniejszym etapie nauki i są one ćwiczone również w kontekście zdań.

icons8-refresh-96

SYSTEMATYCZNE POWTÓRKI 

Tajemnicą sukcesu są systematyczne powtórki. To dzięki nim, nauka jest szybsza i efektywniejsza. Metoda DIRECT zakłada aż 4-5krotne powtórki przerobionego materiału, które sprawiają, że uczeń nie tylko lepiej przyswaja treści, lecz buduje umiejętność odruchowego myślenia w języku obcym.

PODRĘCZNIK TO NIE WSZYSTKO

Dlaczego warto wybrać

FACE 2 FACE? 

D6
icons8-trust-96

Bo mamy idealne warunki do rozwoju. 

Nowoczesne siedziby, przestronne sale, swoboda i bezpieczeństwo. Tworzymy warunki pozwalające wprawić szare komórki w ruch, wnioskować, rozwijać potencjał. Nieustannie „unowocześniamy” naukę.

icons8-trust-96

Bo wiemy jak skutecznie uczyć.

Nie trzymamy się sztywnych zasad. Oprócz podręcznika wykorzystujemy wiele narzędzi, gier, zabaw i aplikacji, aby nauka nie były nudna. Pobudzamy kreatywność i wyobraźnię, dzięki czemu możesz być stale skupiony.

icons8-trust-96

Bo uczymy praktycznie, a nie teoretycznie. 

Utartym schematom nauczania mówimy stanowcze „NIE”! Teoria jest ważna, ale praktyka to klucz do sukcesu! 90% czasu na zajęciach to komunikacja z lektorem oraz praktyczne ćwiczenia w formie tradycyjnej i elektronicznej.

icons8-trust-96

Bo stawiamy na Twój rozwój. 

Dla nas to Ty jesteś najważniejszy. Chcemy pomóc rozwijać Twoje kompetencje, poszerzać horyzonty i budować pewność siebie! Znajomość języków pozwoli otworzyć Ci tak wiele nowych drzwi na przyszłość…

STOSUJEMY NOWOCZESNE TECHNIKI NAUCZANIA 

Mamy patent na skuteczną naukę!

QUIZLET 

Jeśli nauka słówek kojarzy ci się z monotonnym wkuwaniem z niekończącej się, czarno-białej listy, to może oznaczać tylko jedno: nie poznałeś jeszcze supermocy naszej ulubionej aplikacji! Quizlet to najprostszy sposób na naukę, powtórkę i opanowanie materiału, którego uczysz się na zajęciach. Specjalnie z myślą o Was, Drodzy Kursanci, dodaliśmy już 1 142 zestawy do nauki!

GIMKIT 

Czyli nasze najmłodsze dziecko w rodzinie ulubionych aplikacji:) Gimkit przenosi grywalizację na zupełnie nowy poziom, gdzie musimy zmierzyć się z impostorami, uciekać przed lawą i nie dać się złapać podstępnym zombie. Dzięki kompatybilności z Quizletem utrwalamy słownictwo poznane na lekcji. Bo Gimkit i Quizlet to duet doskonały!

KAHOOT

Nauka angielskiego przez zabawę? Tak, u nas w FACE 2 FACE to możliwe! Uwielbiana przez dużych i małych kursantów platforma Kahoot, wspiera proces nauczania za pomocą interaktywnych quizów, od których nie sposób się oderwać. Wiedza sama wchodzi do głowy!

KONTAKT

Jak się z nami skontaktować? 

ZADZWOŃ 

500 742 102