Czy robotyka musi być skomplikowana? 

 

Robotyka to dziedzina nauki składająca się z elementów mechaniki, automatyki i informatyki. Wiemy, że brzmi skomplikowanie … ale bez obaw! Dzięki zajęciom GO4Robot oraz wykorzystaniu klocków LEGO WeDo 2.0 staje się ona dla dzieci czystą przyjemnością!

Programowanie to niezwykle przydatna umiejętność, która w obecnych czasach powinna być nabywana już od najmłodszych lat. Nasze zajęciauczą umiejętności logicznego myślenia, zadawania ważnych pytań, szukania odpowiedzi oraz wnioskowania. 

Od września 2021 są dostępne także w FACE 2 FACE.

_MG_3126

Dla kogo są przeznaczone zajęcia?

Dzieci 6 – 8 lat 

Mały Robotyk, czyli warsztaty z robotyki i programowania dedykowane dzieciom w wieku 6-8 lat.

Praca z zestawem Lego WeDo 2.0 pozwala konstruktorom przekraczać granice wyobraźni, nabywać nowe umiejętności z zakresu programowania, a także odbyć fascynującą podróż przez świat przyrody.

legowedo-photo3-full

Jak wyglądają zajęcia? 

Nasze zajęcia obejmują atrakcyjną naukę przydatnych języków, ale to nie wszystko! Skupiamy się głównie na robotyce dla dzieci, czyli programowaniu określonych zachowań i konstruowaniu własnych robotów. Pracujemy na profesjonalnych zestawach LEGO® Education WeDo 2.0, dopasowanych do grupy wiekowej. Dzięki odpowiedniemu podejściu naszych trenerów do dzieci robotyka sprawia im ogromną radość i sprawia, że stają się zainteresowane tematem.
Każda lekcja podzielona jest na trzy główne etapy, które nazywamy Trzema Fundamentami Robotyki: 1. Zbuduj! 2. Zaprogramuj! 3. Zapamiętaj! Tak opracowana metodologia pozwala dzieciom na wejście w rytm zajęć i sprawia,, że każde dziecko chętnie bierze udział w zajęciach.

01

Etap 1 – Zbuduj

Dzieci w parachu budują robota zgodnie z instrukcją wyświetlaną na tablecie. Jest to moment na puszczenie wodzy wyobraźni przez dzieci – zawsze po zbudowaniu robota jest czas na udoskonalenie konstrukcji i dobudowanie swoich elementów.

02

Etap 2 – Zaprogramuj

Za pomocą tableta dzieci “zaczarowują robota”. Trener opowiada jak powinien działać robot, a zadaniem uczestników jest ustawić bloczki funkcyjne w odpowiedniej kolejności i wprawienie robota w ruch.

03

Etap 3 – Zapamiętaj

Najlepsza część zajęć, czyli testy konstrukcji. Dzieci na własne oczy widzą jak ich wysiłek przełożył się na efekty, a także sprawdzają jak działa ich program. Dokonują tego poprzez zabawę, a frajda sprawia, że jeszcze lepiej zapamiętują!

Odbierz darmową lekcję próbną! 

 

U nasz niczym nie ryzykujesz! Jeśli nie jesteś pewny czy takie zajęcia spodobają się Twojemu dziecku lub czy odnajdzie się w grupie, odbierz darmową lekcję próbną i przekonaj się sam czy Akademia GO4Robot jest właśnie tym, czego szukałeś!

Lego-Robotics-img-1
_MG_3187

Nauka programowania

 

 Pierwsze wyzwanie ze złożonym algorytmem! Zajęcia z robotyki uczą dzieci programowania w przyjemny sposób – poprzez zabawę. Nasi Trenerzy dbają o to, by dzieci posiadły nie tylko wiedzę z zakresu konstruowania i programowania robotów, ale także cechowały się cierpliwością, wytrwałością i umiejętnością współpracy. Za pomocą aplikacji z bloczkami funkcyjnymi dzieci programują ruch robota według instrukcji trenera. Po pierwszych kilku zajęciach dzieci potrafią już nie tylko zaprogramować robota, ale również samodzielnie modyfikować program.

 

Czego uczymy podczas kursu? 

Logicznego myślenia

Odwagi w działaniu

Pracy w grupie

Rozwiązywania problemów

Umiejętności technicznych

Umiejętności miękkich

Wyobraźni przestrzennej

Umiejętności manualnych

Programowania

Uczymy się w formie zabawy

ZAPISZ SIĘ! 

30 lekcji 

60 min

115zł / msc