fbpx

Robotyka GO4Robot

Czy robotyka musi być skomplikowana? 

 

Robotyka to dziedzina nauki składająca się z elementów mechaniki, automatyki i informatyki. Wiemy, że brzmi skomplikowanie … ale bez obaw! Dzięki zajęciom GO4Robot oraz wykorzystaniu klocków LEGO WeDo 2.0 staje się ona dla dzieci czystą przyjemnością!

Programowanie to niezwykle przydatna umiejętność, która w obecnych czasach powinna być nabywana już od najmłodszych lat. Nasze zajęciauczą umiejętności logicznego myślenia, zadawania ważnych pytań, szukania odpowiedzi oraz wnioskowania. 

Od września 2021 są dostępne także w FACE 2 FACE.

_MG_3126

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ

Dla kogo są przeznaczone zajęcia?

42391155_2080942445269468_4393544543564201984_n

ROBOLUDEK MASTER

5 – 6 lat 

Roboludki są ciekawe świata i nowych doświadczeń. Podczas zajęć z robotyki, dzieci
w praktyce odkrywają podstawowe zasady z świata robotów. Korzystają z graficznego
oprogramowania, które ożywia nasze roboty, uczy podstaw logicznego myślenia.
Podczas zajęć, dzieci reagują żywiołowo i spontanicznie. 

_MG_2966

MAŁY ROBOTYK

6 – 7 lat 

Kolejny poziom to kolejne umiejętności. Dzięki znacznie większej liczbie elementów zestaw Lego WeDo 2.0 pozwala Małym Konstruktorom przekraczać granice wyobraźni, nabywać nowe umiejętności z zakresu programowania, a także odbyć fascynującą podróż przez świat przyrody.

Jak uczymy? 

Nasze zajęcia obejmują atrakcyjną naukę przydatnych języków, ale to nie wszystko! Skupiamy się głównie na robotyce dla dzieci i młodzieży, czyli programowaniu określonych zachowań i konstruowaniu własnych robotów. Pracujemy na profesjonalnych zestawach LEGO® Education WeDo 2.0, dopasowanych do grupy wiekowej. Dzięki odpowiedniemu podejściu naszych trenerów do dzieci robotyka sprawia im ogromną radość i sprawia, że stają się zainteresowane tematem.
Każda lekcja podzielona jest na trzy główne etapy, które nazywamy Trzema Fundamentami Robotyki. Tak opracowana metodologia pozwala dzieciom na wejście w rytm zajęć, ponieważ chwila koncentracji dla przedszkolaków to nie lada wyzwanie. Nasze metody i narzędzia do nauki sprawiają, że każde dziecko chętnie bierze udział w zajęciach.

01

Etap 1 – Zbuduj

Dzieci w parachu budują robota zgodnie z instrukcją wyświetlaną na tablecie. Jest to moment na puszczenie wodzy wyobraźni przez dzieci – zawsze po zbudowaniu robota jest czas na udoskonalenie konstrukcji i dobudowanie swoich elementów.

02

Etap 2 – Zaprogramuj

Za pomocą tableta dzieci “zaczarowują robota”. Trener opowiada jak powinien działać robot, a zadaniem uczestników jest ustawić bloczki funkcyjne w odpowiedniej kolejności i wprawienie robota w ruch.

03

Etap 3 – Zapamiętaj

Najlepsza część zajęć, czyli testy konstrukcji. Dzieci na własne oczy widzą jak ich wysiłek przełożył się na efekty, a także sprawdzają jak działa ich program. Dokonują tego poprzez zabawę, a frajda sprawia, że jeszcze lepiej zapamiętują!

_MG_3187

Nauka programowania

 

 Pierwsze wyzwanie ze złożonym algorytmem! Zajęcia z robotyki uczą dzieci programowania w przyjemny sposób – poprzez zabawę. Nasi Trenerzy dbają o to, by dzieci posiadły nie tylko wiedzę z zakresu konstruowania i programowania robotów, ale także cechowały się cierpliwością, wytrwałością i umiejętnością współpracy. Za pomocą aplikacji z bloczkami funkcyjnymi dzieci programują ruch robota według instrukcji trenera. Po pierwszych kilku zajęciach dzieci potrafią już nie tylko zaprogramować robota, ale również samodzielnie modyfikować program.

 

 

Czego uczymy podczas kursu? 

Logicznego myślenia

Odwagi w działaniu

Pracy w grupie

Rozwiązywania problemów

Umiejętności technicznych

Umiejętności miękkich

Wyobraźni przestrzennej

Umiejętności manualnych

Programowania

Uczymy się w formie zabawy

ZAPISZ SIĘ! 

30 lekcji 

60 min

115zł / msc    Wirtualny sekretariat