Patronat merytoryczny:
Fundacja PGNiG "Być jak Ignacy"
Logo face2face
Organizator Centrum Edukacyjno - Językowe FACE 2 FACE
Patronat honorowy:
Minister Edukacji i Nauki
Patronat medialny:
Polskie Radio

Jak zrobić okręt podwodny z butelki?

Co to jest atom?

Jak pisać szyfrem?

Na te i wiele innych pytań Twojego dziecka odpowiemy na zajęciach Uniwersytetu Dzieci, który startuje już 18.02.2023 (w Centrum Edukacyjno – Językowym FACE 2 FACE w Kętach).

Ilość miejsc ograniczona – zarezerwuj już dziś!

Czym jest uniwersytet dzieci i jaki jest ich cel?

Uniwersytet Dzieci to cykl 5 spotkań merytorycznie przygotowanych przez Fundację PGNiG „Być jak Ignacy”, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Jaki jest cel akcji?
Celem zajęć jest wprowadzenie najmłodszych w fascynujący świat nauk ścisłych. Warsztaty będą miały na celu integrację wiedzy matematyczno-przyrodniczej z elementami języka angielskiego. Będzie to więc wspaniała okazja na zdobycie wiedzy i trening angielskiego, a to wszystko odbędzie się w atmosferze zabawy i wspólnego odkrywania świata.

Co konkretnie będziemy robić?
Dowiemy się m.in. – co to jest atom, proton, zbudujemy model pierwiastka, poznamy teorię heliocentryczną, geocentryczną, przeprowadzimy symulację popularnych zjawisk astronomicznych i wiele, wiele innych.

Szczegóły

Podczas zajęć na naszym Uniwersytecie Dzieci, nasi adepci będą brać udział w dwóch blokach tematycznych:

1. Warsztaty SCIENCE „Być jak Ignacy”

Wraz z Ignacym zajmiemy się popularyzowaniem wiedzy na temat polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań. Będziemy promować działania edukacyjne oparte na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy, wykorzystując przy tym nauki matematyczno-przyrodnicze, a nawet historyczne. Dzięki takiemu doświadczeniu, fizyka, chemia czy historia w późniejszych latach szkolnych nie będzie zaskoczeniem, a tematy takie jak: „Woda i wyporność” oraz „Kryptologia, szyfry i matematyka w życiu codziennym”, choć brzmią bardzo poważnie, będą kojarzyć się z dobrą zabawą.

2. Język angielski

Podczas warsztatów naukowych wprowadzone będą elementy języka angielskiego tj. zwroty, nazwy zjawisk, przedmiotów, opisy czynności, polecenia itp. Działanie to ma na celu poszerzenie znajomości słownictwa w języku angielskim, przygotowanie do użycia angielskiego w nauce innych przedmiotów (tak jak w nauczaniu dwujęzycznym). Dodatkowe 45 minut zostanie przeznaczona na pracę tylko i wyłącznie z językiem angielskim z naciskiem na trening komunikacji.

Formy zajęć:

Dzieci będą pracować indywidualnie i grupowo.

Metody pracy:

Praca z tekstem, gry dydaktyczne, prace plastyczne, doświadczenia.

Zakończenie:

Podczas uroczystej gali dzieci otrzymają indeksy, wraz ze wpisem potwierdzającym ukończenie 1 semestru.

Język na zajęciach:

Zajęcia SCIENCE prowadzone będę w języku polskim, wprowadzane zwroty w języku angielskim.

Czas trwania:

Każde spotkanie to 90 minut SCIENCE i 45 min blok j. angielskiego. Program realizowany jest w cyklu 5 spotkań od lutego do czerwca 2023, jedna sobota w miesiącu w godz. od 9.00 do 12.00. Startujemy 18.02.2023. Terminy kolejnych spotkań podane będą na pierwszych zajęciach.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat.

Cena: 450 zł płatne jednorazowo lub 500 zł płatne w 2 ratach po 250 zł

Terminy spotkań: Startujemy 18.02.2023 r. Terminy kolejnych spotkań podane będą na pierwszych zajęciach.

Cena obejmuje 15 zajęć typu SCIENCE i języka angielskiego.